NEURINU® Calmgen

Zklidnění a pocit bezpečí nejen při stresu a nepříjemné úzkosti

Calmgen

Calmgen

Calmgen

640,00 

50 tobolek

Nejoblíbenější

Calmgen 2x

Calmgen 2x

Calmgen 2x

1180,00 

Ušetříte: 100,00 

100 tobolek

Calmgen 3x

Calmgen 3x

Calmgen 3x

1790,00 

Ušetříte: 130,00 

150 tobolek

Calmgen 4x

Calmgen 4x

Calmgen 4x

2390,00 

Ušetříte: 170,00 

200 tobolek

Hodnocení 4.8

NEURINU® Calmgen – při zvýšeném stresu a úzkosti

NEURINU® Calmgen je doplněk stravy pro lidi, kteří se chtějí zbavit stresu, uklidnit se a skoncovat s úzkostnými stavy rychlým a přírodním způsobem.

Calmgen je doplněk stravy, který přináší pocit uklidnění, bezpečí a uvolnění, aby vám nepříjemné pocity nebránily užívat si života naplno. Calmgen není lék ani anxiolytikum, jedná se o výživový doplněk s obsahem přírodních účinných látek. Je proto bezpečný a nepatří k návykovým látkám. Pro extra silný efekt kombinujte s Norsk OMEGA-3 a Super MAGNESIUM+B6.

Dosáhněte těchto benefitů

✓ Zklidnění, bezpečí a pohodlí
✓ Vyrovnanost a spokojenost
✓ Zmírnění příznaků stresu
✓ Zmírnění úzkostných stavů

 

Zklidnění a pohoda

Zmírnění stresu

Zmírnění úzkosti

Spokojenost a vyrovnanost

Doplněk stravy

Jak funguje NEURINU® Calmgen?

Stres a psychické vyčerpání způsobuje úbytek některých nenahraditelných neurotransmiterů v centrální nervové soustavě. Jedná se například o látky jako dopamin nebo serotonin. Naopak jsou ve zvýšené míře vyplavovány stresové hormony jako kortizol nebo katecholamin. V důsledku toho vznikají nepříjemné pocity stresu či úzkostných stavů, které mohou mít v nejobtížnějších případech až fyzické projevy. NEURINU Calmgen obsahuje komplex aminokyselin, minerálů, vitamínů a uklidňujících rostlinných extraktů. Díky tomu pomáhá udržovat správnou hladinu neurotransmiterů dopaminu a serotoninu a tlumit účinky stresových reakcí organismu. . Ciťte se klidně, pohodlně, bezpečně a užívejte si krásu života plnými doušky.

NEURINU® Calmgen by se měl užívat pravidelně nebo nárazově, při akutním stresu. První budete pozorovat téměř okamžitě. Z toho důvodu je Calmgen vhodný i pro okamžité použití v situacích, kdy se potřebujete uklidnit. Pokud Calmgen užíváte pravidelně, užívejte jej maximálně 2 měsíce. Po této době je zapotřebí alespoň 14 denní přestávka.

Upozornění: NEURINU® Calmgen není vhodný pro těhotné a kojící ženy, uchovávejte jej mimo dosah malých dětí, nesmí se užívat jako náhrada vyvážené a pestré stravy, uchovávejte jej na tmavém a suchém místě při pokojové teplotě, nepřekračujte stanovené dávkování, během užívání se nevystavujte intenzivnímu účinku slunečního záření, neužívejte Calmgen současně s centrálně tlumicími antidepresivy.

NEURINU® Calmgen je doplněk stravy, jehož kvalitu a bezpečnost hlídá Ministerstvo zemědělství České republiky.

Dávkování a složení Calmgenu

 • Užívejte jednu tobolku ráno a jednu večer
 • Calmgen můžete užívat i při akutní potřebě
 • Nepřekračujte maximální denní dávku 2 tobolky
 • Zapijte dostatečným množstvím tekutin

Maximální denní dávka jsou 2 tobolky. Calmgen je silný přípravek. Proto nikdy nepřekračujte stanovené dávkování.

1
Aminokyselina

L-tyrosin

Důležitá esenciální aminokyselina L-tyrosin v nejvyšší kvalitě, se podílí na tvorbě neurotransmiteru dopaminu a na správné funkci nervového systému.

Dopamin se v mozku vylučuje při pozitivních aktivitách jako objetí, sport či milování, přičemž aktivuje dopaminové receptory. To způsobuje příjemné pocity uspokojení. Jeho nedostatek se pojí mimo jiné se stresem, úzkostí a smutkem. Z toho důvodu je L-tyrosin důležitou součástí přípravku NEURINU® Calmgen.

2
Extrakt

Griffonie

Extrakt z griffonie obsahuje aminokyseliny, které tvoří základní stavební prvek pro tvorbu neurotransmiteru s názvem serotonin. Pokud je do organismu dodáno dostatečné množství extraktu z griffonie v jeho čisté podobě, spolu s ostatními důležitými účinnými látkami, je tím zajištěn dostatek stavebních prvků pro tvorbu serotoninu a pro rychlé doplnění jeho hladiny.

Obyčejné doplňky stravy obvykle obsahují místo čistého extraktu z griffonie pouze levnější aminokyselinu L-tryptofan, který je méně účinný než čistý extrakt z griffonie. Proto si vždy pečlivě prostudujte složení levnějších produktů.

3
Extrakt

Třezalka tečkovaná

Třezalka tečkovaná je velmi účinná vytrvalá bylina se žlutými květy. Třezalka se používá ke zmírnění příznaků nervových poruch a ke zklidnění. Ve velkých dávkách má mírné sedativní účinky. Nesmí se kombinovat s centrálně tlumivými antidepresivy. Při jeho používání byste se měli vyhnout opalování na přímém letním slunci. Pokud se intenzivního opalování nechcete vzdát, měli byste použít opalovací krém s vysokým ochranným UV faktorem. Třezalka má velmi spolehlivé účinky při nervových poruchách, a proto je důležitou účinnou látkou v přípravku NEURINU® Calmgen.

4
Extrakt

Kozlík lékařský

Kozlík lékařský je známý svými uklidňujícími účinky již od středověku. Jedná se o esteticky vzhlednou rostlinu s narůžovělým květenstvím.

Používá se při tlumení příznaků stresu a funguje jako přírodní prostředek k utišení úzkosti. Kozlík má také mírné bolest utišující účinky a uvolňuje svalové napětí. V přípravku NEURINU® Calmgen je obsažen standardizovaný koncentrovaný extrakt této rostliny.

5
Extrakt

Meduňka lékařská

Meduňka lékařská je třetí rostlinnou složkou přípravku NEURINU® Calmgen. Meduňka je nenahraditelná při řešení psychických potíží. Působí uklidňujícím způsobem, tlumí fyzické projevy úzkosti a nervozity jako bušení srdce a pocení. Meduňka lékařská také zmírňuje výkyvy nálad.

Doplněk stravy NEURINU® Calmgen obsahuje koncentrovaný a standardizovaný extrakt z meduňky pro zajištění vysoké a konzistentní účinnosti.

6
Vitamin

B6

Jeho zdrojem je zejména maso všeho druhu, ale také listová zelenina. Jeho nedostatek se projevuje špatnou náladou, podrážděností a nechutí vykonávat jakoukoli činnost.

Vitamin B6 má v přípravku NEURINU® nezastupitelnou roli, protože se podílí na přeměně některých důležitých aminokyselin na serotonin. Přispívá také k tvorbě mnoha dalších neurotransmiterů.

7
Vitamin

B12

Tento vitamín se označuje také jako kobalamin. Tělo je odkázáno na jeho přísun ve stravě. Jeho nedostatek způsobuje potíže s funkcí nervového systému nebo až jeho trvalé poškození. Lidé se speciálními stravovacími návyky jako například vegetariáni a vegani jsou odkázáni na jeho suplementaci, protože se ve významnějších množstvích nachází jen v živočišných produktech.

Vitamín B12 je nenahraditelný při přeměně důležitých aminokyselin na neurotransmiter serotonin, a proto má v produktech NEURINU® nezastupitelnou roli.

8
Minerál

Zinek

Zinek je minerální látka, která se v produktech NEURINU® nachází v podobě oxidu zinečnatého. Ten je pro tělo velmi dobře vstřebatelný a využitelný. Zdrojem zinku jsou například dýňová semínka, hovězí maso či čokoláda.

Zinek pomáhá správné funkci centrálního nervového systému a také funkci pohlavních orgánů. Podílí se na přeměně aminokyselin na neurotransmitery, čímž v produktech NEURINU® zastává velmi důležitou roli.

9
Minerál

Hořčík

Hořčík je dalším minerálem obsaženým v produktech NEURINU®. Jedná se o velmi reaktivní lehký kov. Jeho nedostatek způsobuje fyzickou i psychickou vyčerpanost, podrážděnost, depresi a některé další fyzické projevy.

Hořčík je podobně jako zinek důležitým minerálem potřebným pro přeměnu aminokyselin na neurotransmitery. Tato přeměna by bez přítomnosti hořčíku nemohla dostatečně probíhat.

Podrobné složení NEURINU® Calmgen

Složka Podíl v denní dávce RHP*
L-Tyrosin 400 mg
Extrakt z Griffonie 300 mg
Extrakt z lubovníku tečkovaného 40 mg (400 mg)
Extrakt z valeriány lékařské 40 mg (400 mg)
Extrakt z meduňky lékařské 40 mg (500 mg)
Vitamin B6 5,4 mg 386%
Vitamin B12 7,8 ug 312%
Zinek 14 mg 140%
Hořčík 320 mg 85%
Veganská průhledná celulózová kapsle

*RHP = Referenční hodnota příjmu

Porovnání Calmgenu
s podobným konkurenčním produktem

floating-leaf
floating-leaf

NEURINU® Calmgen

Cena od 575 Kč
NEURINU® Calmgen
 • 50 tobolek v balení
 • Vysoký objem účinných látek
 • Obsahuje aminokyseliny
 • Úzké zaměření na stres a úzkost
 • Se zrychleným účinkem
 • Bez zbytečných přídatných látek

Podobný přípravek

Cena od 1200 Kč
Podobný přípravek
 • 60 tobolek v balení
 • Nízký objem účinných látek
 • Neobsahuje aminokyseliny
 • Nespecifické zaměření
 • Diskutabilní účinnost
 • Obsahuje barviva

Nejčastější dotazy
o produktu NEURINU® Calmgen

Je Calmgen návykový?

Ne. Calmgen nezpůsobuje závislost.

Od jakého věku lze užívat Calmgen? Mohou jej užívat i děti?

Doplňky stravy NEURINU® nejsou vhodné pro děti do 13 let. Užívání mladšími jedinci je vhodné pouze po konzultaci s ošetřujícím lékařem, který musí posoudit vhodnost užívání a stanovit správné dávkování.

Adolescenti a dospělí doplňky stravy NEURINU® užívají v souladu s doporučeným dávkováním.

Mohu Calmgen užívat v souběhu s antidepresivy?

Ne, užívání Calmgenu v souběhu s centrálně tlumícími antidepresivy se nedoporučuje.

Proč Calmgen obsahuje tolik účinných látek?

Složení Calmgenu bylo pečlivě navrženo tak, aby obsahovalo navzájem se podporující účinné látky. Calmgen je zaměřen na tišení příznaků stresu, úzkosti a doplnění vyčerpaných neurotransmiterů v centrální nervové soustavě. Proto musí obsahovat účinné látky schopné naplnit tyto cíle.

Je vhodné Calmgen užívat po vysazení konvenčních anxiolytik?

Ano. Calmgen je vhodné použít po úplném vysazení konvenčních anxiolitik. Může přitom napomoci ke zmírnění příznaků souvisejících s jejich vysazením a zjednodušit tak přechod k normálnímu životu.

Může se Calmgen kombinovat s jinými produkty od NEURINUU®?

Každý přípravek značky NEURINU® je určen k řešení specifických obtíží. Kombinaci více produktů NEURINU® doporučujeme pouze pod dohledem zkušeného lékaře.

Jak dlouho se Calmgen může užívat?

Pokud se rozhodnete Calmgen užívat pravidelně, maximální doba nepřetržitého užívání je dva měsíce. Po uplynutí této doby byste měli udělat přestávku v používání Calmgenu nejméně na dva týdny. Následně můžete v užívání pokračovat. Delší nepřetržité užívání než dva měsíce může doporučit jen váš lékař.

Jaké interakce Calmgen má?

Calmgen může vyvolat interakce s léky na depresi nebo anxiolitiky.  Pokud užíváte tento typ léků, neužívejte Calmgen nebo se o jeho užívání poraďte s lékařem.

Jaké jsou vedlejší účinky Calmgenu?

Dosud nejsou známy žádné výraznější negativní nežádoucí účinky Calmgenu. Při jeho užívání se však vyhýbejte intenzivnímu slunění z důvodu možného zarudnutí pokožky. Pokud se slunění nechcete vzdát, použijte co nejsilnější ochranný krém s UV faktorem.

Jak se má Calmgen správně dávkovat?

Calmgen užívejte dvakrát denně ráno a večer, zapijte dostatečným množstvím nealkoholických tekutin. Calmgen můžete užívat i nárazově, například během stresujících momentů, očekáváte-li, že budete v brzké době ve stresu, nebo máte-li pocit úzkosti. Nikdy nepřekračujte stanovené dávkování.

Může se Calmgen kombinovat s alkoholem?

Calmgen neinteraguje s alkoholem, to však neznamená, že je vhodné jeho nadměrné užívání v souběhu s užíváním Calmgenu.

Jaké jsou kontraindikace pro užívání Calmgenu?

Calmgen dosud nemá žádné známé kontraindikace při užívání. Calmgen není lék, jedná se o výživový doplněk s obsahem přírodních účinných látek.

Pro koho je Calmgen určen?

Je určen pro lidi, kteří trpí stresem nebo pocity úzkosti jako přírodní a nenávyková alternativa.

Co když si zapomenu vzít plánovanou dávku Calmgenu?

Calmgen nemusíte užívat pravidelně. Pokud se rozhodnete pro jeho pravidelné užívání a zapomenete užít svou dávku, pokračujte v jeho užívání dále podle plánu. Neužívejte více kapslí najednou.

Jaký je názor zákazníků
na Calmgen

Miša 24l.

Produkt: Calmgen

Tento produkt jsem začala užívat, protože jsem mívala silný stres před zkouškami. Vždy jsem měla křeče v břiše a průjmy, což bylo opravdu nepříjemné. Jednou jsem kvůli tomu nestihla termín zkoušky. Calmgen začnu brát vždy dva nebo tři dny před zkouškami a mám klid. Fakt doporučuji.

 • Spolehlivý účinek
 • Čistě přírodní
 • Jednoduše se užívá
 • Nevnímám žádná negativa

Vilo 33l.

Produkt: Calmgen

Každý jeden pracovní den jsem extrémně vytížen, protože jsem se stal nedávno ředitelem jedné firemní pobočky v Bratislavě. Tyto pilulky mi vydatně pomáhají zvládat ten tlak. Doporučuji každému, kdo je ve stresu.

 • užívám to když je třeba
 • cítím účinek do pár minut
 • nevidím žádné problémy

Pavel 54l.

Produkt: Calmgen

Roky trpím úzkostmi. Bral jsem na to benzáky. Ty jsem ale vysadil a snažil jsem se to udržet pod kontrolou silou vůle, což se mi dařilo ale bylo to extrémně náročné, musel jsem si dávat pozor na hodně věcí, kdo to zná ten ví… Musím říct, že s Calmgenem je to mnohem jednodušší, takže jsem spokojen.

 • jo, účinkuje to
 • žádná umělá chemie a je to nenávykové
 • někdy mírná ospalost

Slávo 36l.

Produkt: Calmgen

Jsem manažer v jedné nadnárodní korporaci. Vedení na nás vyvíjí obrovský tlak. Podstatné je dosahovat výsledků, nikoho nezajímá jak. Je to dost stresující a navzdory vysokému finančnímu ohodnocení se mě čas od času zmocňovaly třes a záchvaty úzkosti. Od momentu, kdy jsem začal brát NEURINU Calmgen, jsem uvolněnější a i v práci se mi daří lépe. Záchvaty se zatím nevrátily.

 • Funguje to rychle
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
floating-leaf
floating-leaf

Vysoká
kvalita a zodpovědnost

download-image

Certifikát CALMGEN – mikrobiologie a těžké kovy

download-image

Certifikát produktů NEURINU® – plísňové a houbové toxiny

výroba

To nejlepší, co lze vyrobit

Při vývoji našeho přípravku NEURINU® Calmgen jsme se zaměřili na to, abychom vám přinesli ten nejlepší produkt, který lze vyrobit pomocí nejmodernějších technologií. Každá kapsle je doslova napumpována maximem účinných látek. Navíc nepoužíváme žádné zbytečné balastní přísady, jako jsou barviva a pojiva. Tím maximalizujeme přínos pro vaše zdraví a pohodu.

vegan

Vhodné pro vegany

Abychom vyšli vstříc lidem se speciálními stravovacími návyky, jako jsou vegetariáni a vegani, nepoužili jsme při výrobě Super Ashwagandhy žádné živočišné ingredience. Dokonce i kapsle je vyrobena z celulózy, namísto běžné vepřové želatiny.

neurinu ekoprodukt

Řekli jsme rázně ne plastem

Plastům jsme řekli jasné ne. Obal Super Ashwagandhy je vyroben z opakovaně použitelného a snadno recyklovatelného skla, které je chemicky neutrální a nekontaminuje obsah ani při delším skladování. Uzávěr je kovový, a pokud skončí na skládce, do roka se rozloží na oxid železitý, což je přírodě vlastní látka (rez). Těmito malými kroky bychom rádi přispěli k ochraně přírody a snížení množství plastového odpadu v životním prostředí. 

ministerstvo

Sme pod kontrolou

Všechny naše produkty jsou pod dohledem orgánu pro ochranu veřejného zdraví a jsou přísně testovány na nepřítomnost chemických a biologických kontaminantů. Můžete si být jisti, že dostáváte jen to nejlepší.

Další produkty
které by vás mohly zajímat

Zklidnění a pocit bezpečí nejen při stresu a nepříjemné úzkosti

Serotogen

Serotogen

Doplněk stravy pro dobrou náladu a radost na každý den

Serotogen obsahuje složky, které jsou nezbytné při tvorbě serotoninu. Je proto účinný při depresivních stavech, ale nezpůsobuje nepříjemné vedlejší účinky jako útlum či naopak přehnanou aktivitu mozku.

Cena od 640,00 
Melatogen

Melatogen

Doplněk stravy pro hluboký a osvěžující spánek

Po výživovém doplňku Melatogen sáhněte tehdy, chcete-li usínat rychle, spát tvrdě a probouzet se s pocitem dokonalého odpočinutí. Serotogen obsahuje přírodní účinné látky, které dokážou účinné zkvalitnit lidský spánek.

Cena od 590,00