NEURINU® Serotogen

Ke zlepšení nálady a životní motivace při depresi, vyhoření a ztrátě energie.

Serotogen

Serotogen

Serotogen

640,00 

50 tobolek

Nejoblíbenější

Serotogen 2x

Serotogen 2x

Serotogen 2x

1180,00 

Ušetříte: 100,00 

100 tobolek

Serotogen 3x

Serotogen 3x

Serotogen 3x

1790,00 

Ušetříte: 130,00 

150 tobolek

Serotogen 4x

Serotogen 4x

Serotogen 4x

2390,00 

Ušetříte: 170,00 

200 tobolek

NEURINU® Serotogen – ke zlepšení nálady

NEURINU® Serotogen je doplněk stravy pro lidi, kteří chtějí mít dobrou náladu, spoustu životní motivace a energie.

Serotogen se používá při příznacích depresivních stavů a anhedonii. Přináší pocity dobré nálady, spokojenosti a vyrovnanosti. Povzbuzuje životní energii a motivaci bez rizika nadměrné stimulace nebo naopak útlumu. Serotogen není lék na depresi a není ani návykový. Pro dosažení extra silného efektu, kombinujte s Norsk OMEGA-3 a Super MAGNESIUM+B6.

Chcete tyto výhody?

✓ Celkové zlepšení nálady
✓ Uklidnění bez útlumu

✓ Pocit vyrovnanosti a spokojenosti
✓ Více životní energie a motivace

Zlepšení nálady

Uklidnění bez útlumu

Spokojenost a vyrovnanost

Energie a motivace

Doplněk stravy

Jak funguje NEURINU® Serotogen?

Nízká hladina neurotransmiterů v centrální nervové soustavě může zpomalit přenos nervových vzruchů mezi jednotlivými neurony. Následkem tohoto zpomalení dochází ke změnám nálady. Přicházejí pocity beznaděje, zbytečnosti, objevuje se nechuť k vykonávání produktivní činnosti. NEURINU® Serotogen obsahuje pečlivě vyváženou a koncentrovanou směs aminokyselin, minerálů a vitamínů, které jsou nezbytné pro tvorbu serotoninu. Ten se slangově nazývá také hormon štěstí a jeho nedostatek se považuje za hlavní příčinu deprese. Vyzkoušejte Serotogen a začněte si život užívat opravdu naplno.

První účinky NEURINU® Serotogen můžete očekávat během 7-14 dnů. Doporučená doba užívání Serotogenu jsou čtyři měsíce. Pro zajištění vysokého účinku je třeba dbát na pravidelné užívání bez vynechání. Serotogen lze užívat i delší dobu, než je uvedeno.

Upozornění: NEURINU® Sertogen není vhodný pro těhotné a kojící ženy, uchovávejte jej mimo dosah malých dětí, nesmí se užívat jako náhrada vyvážené a rozmanité stravy, uchovávejte jej na tmavém a suchém místě při pokojové teplotě, nepřekračujte stanovené dávkování.

NEURINU® Serotogen je doplněk stravy, jehož kvalitu a bezpečnost hlídá Ministerstvo zemědělství České republiky.

Dávkování a složení Serotogenu

 • Užívejte jednu tobolku ráno a jednu večer
 • Dbejte na pravidelné užívání bez vynechání
 • První účinky do dvou týdnů
 • Užívejte alespoň 4 měsíce

Maximální denní dávka jsou 2 tobolky. Serotogen je silný přípravek. Proto nikdy nepřekračujte stanovené dávkování.

1
Extrakt

Griffonie

Vzácná aminokyselina oxitriptan získaná extrakcí z griffonie tvoří základní stavební prvek (prekurzor) pro tvorbu neurotransmiteru serotonin. Extrakt z griffonie je oproti běžně používanému L-tryptofanu mnohem účinnější.

Běžné doplňky stravy obsahují jen levnější L-tryptofan, který se v těle musí nejprve přeměnit na aminokyselinu oxitriptan a teprve následně na serotonin. Díky tomu, že Serotogen obsahuje vysokou koncentraci čistého extraktu z griffonie, je fáze přeměnyL-tryptofanu přeskočena. Efekt proto přichází rychleji a je silnější.

2
Aminokyselina

L-tyrosin

Další z důležitých esenciálních aminokyselin – L-tyrosin v nejvyšší kvalitě – se podílí na tvorbě neurotransmiteru dopaminu a na správné funkci nervového systému.

Dopamin se v mozku vylučuje při příjemných aktivitách jako objetí, sport či milování a aktivuje dopaminové receptory. To způsobuje příjemné pocity uspokojení. Jeho nedostatek se pojí s anhedonií – neschopností radovat se – a s nedostatkem motivace k běžným činnostem. Jeho dostatek odpovídá za odolnost vůči stresu a celkovou mentální výkonnost, nedostatek pak může být jednou z příčin deprese.

3
Aminokyselina

L-phenylalanin

Je dalším důležitým prekurzorem tvorby neurotransmiterů. Organismus je odkázán na příjem phenylalaninu ze stravy. Zejména lidé s veganským stravováním mohou trpět jeho chronickým nedostatkem.

Výzkumy dokazují, že kromě toho, že je phenylalanin základním stavebním kamenem více neurotransmiterů, reguluje chuť k jídlu, tlumí chronické bolesti a posiluje odolnost vůči stresu a celkovou mentální výkonnost. Jeho nedostatek může být jednou z příčin deprese.

4
Aminokyselina

L-taurin

Patří mezi známější aminokyseliny. Kvůli jeho hojnému používání v energetických nápojích o taurinu koluje nesprávný názor, že se jedná o stimulant nervového systému. Skutečnost je ovšem poněkud jiná. Důvodem jeho přítomnosti v energetických drincích je jeho schopnost vyvažovat určité negativní účinky vysokého obsahu kofeinu.

Taurin pomáhá eliminovat vliv stresu, zlepšuje psychickou odolnost a schopnost soustředit se tím, že zlepšuje přenos glukózy do buněk.

5
Vitamin

B1

Tento důležitý vitamín se někdy nazývá také thiamin. Jeho zdrojem jsou různá semínka a oříšky jako například dýňová jadérka, sezam či potraviny s vysokým podílem cereálií.

Nedostatek vitamínu B1 způsobuje potíže s nervovým systémem a přenosem nervových vzruchů. Užívání vitamínu B1 přispívá ke správné činnosti nervového systému.

6
Vitamin

B6

Jeho zdrojem je zejména maso všeho druhu, ale také listová zelenina. Jeho nedostatek se projevuje špatnou náladou, podrážděností a nechutí vykonávat jakoukoli činnost.

Vitamin B6 má v tabletách NEURINU® nezastupitelnou roli, protože se přímo podílí na přeměně některých aminokyselin na serotonin. Přispívá také k tvorbě mnoha dalších neurotransmiterů.

7
Vitamin

B2

Vitamín B2 je znám také pod názvem riboflavin. Je nezbytný pro metabolismus aminokyselin a podílí se na tvorbě energie. Proto zastává v produktech NEURINU® nezastupitelnou funkci.

Zajímavostí je, že většina organismů, jako jsou rostliny či mikroby, si jej dokáže vyrobit, na rozdíl od nich je však člověk odkázán na jeho příjem v potravě. Jeho nedostatek způsobuje únavu a nechuť k činnosti. Někdy se jeho nedostatek projevuje také kožními problémy.

8
Vitamin

B12

Tento vitamín se označuje také jako kobalamin.  Tělo je odkázáno na jeho přísun ve stravě. Jeho nedostatek způsobuje potíže s funkcí nervového systému nebo až jeho trvalé poškození. Lidé se speciálními stravovacími návyky jako například vegetariáni a vegani jsou odkázáni na jeho suplementaci, protože se ve významnějších množstvích nachází jen v živočišných produktech.

Vitamín B12 je nenahraditelný při přeměně aminokyselin na neurotransmiter serotonin, a proto má v produktech NEURINU® nezastupitelnou roli.

9
Minerál

Zinek

Zinek je minerální látka která se v produktech NEURINU® nachází v podobě oxidu zinečnatého. Ten je pro tělo velmi dobře vstřebatelný a využitelný. Zdrojem zinku jsou například dýňová semínka, hovězí maso či čokoláda.

Zinek pomáhá správné funkci centrálního nervového systému a také funkci pohlavních orgánů. Podílí se na přeměně aminokyselin na neurotransmitery, čímž v produktech NEURINU® zastává velmi důležitou roli.

10
Minerál

Hořčík

Hořčík je dalším minerálem obsaženým v produktech NEURINU®. Jedná se o velmi reaktivní lehký kov. Jeho nedostatek způsobuje fyzickou i psychickou vyčerpanost, podrážděnost, depresi a některé další fyzické projevy.

Hořčík je podobně jako zinek důležitým minerálem potřebným pro přeměnu aminokyselin na neurotransmitery. Tato přeměna by bez přítomnosti hořčíku nemohla dostatečně probíhat.

Podrobné složení NEURINU® Serotogen

Složka V denní dávce RHP*
Extrakt z Griffonie 400 mg
L-Tyrosin 300 mg
L-Phenylalanin 100 mg
L Taurin 100 mg
Vitamin B1 4,5 mg 409%
Vitamin B6 5,4 mg 386%
Vitamin B2 4,5 mg 321%
Vitamin B12 7,8 ug 300%
Zinek 14 mg 140%
Hořčík 220 mg 59%
Veganská průhledná celulózová tobolka

*RHP = Referenční hodnota příjmu

Porovnání Serotogeu
s podobným konkurenčním produktem

floating-leaf
floating-leaf

NEURINU® Serotogen

Cena od 539 Kč
NEURINU® Serotogen
 • 50 tobolek v balení
 • Vysoký objem účinných látek
 • Obsahuje aminokyseliny
 • Obsahuje minerály
 • Vysoká účinnost
 • Bez zbytečných přídatných látek

Podobný přípravek

Cena od 620 Kč
Podobný přípravek
 • 40 tablet v balení
 • Nízký objem účinných látek
 • Neobsahuje aminokyseliny
 • Neobsahuje minerály
 • Diskutabilní účinnost při depresi
 • Pojivové a barvicí přísady

Nejčastější dotazy
k produktu NEURINU® Serotogen

Je Serotogen návykový?

Ne. Serotogen nezpůsobuje závislost.

Od jakého věku lze užívat Serotogen? Mohou jej užívat i děti?

Doplňky stravy NEURINU® nejsou vhodné pro děti do 13 let. Užívání mladšími jedinci je vhodné pouze po konzultaci s ošetřujícím lékařem, který musí posoudit vhodnost užívání a stanovit správné dávkování.

Adolescenti a dospělí doplňky stravy NEURINU® užívají v souladu s doporučeným dávkováním.

Mohu Serotogen užívat v souběhu s antidepresivy?

Ne, užívání Serotogenu v souběhu s antidepresivy nedoporučujeme. Chcete-li užívat Serotogen, poraďte se o tom se svým lékařem. Pouze lékař může nastavit správnou strategii přechodu z užívání konvenčních antidepresiv k užívání Serotogenu.

Proč Serotogen obsahuje tolik účinných látek?

Složení Serotogenu bylo pečlivě navrženo tak, aby obsahovalo navzájem se podporující účinné látky. Serotogen je zaměřen zejména na podporu produkce serotoninu v centrální nervové soustavě, proto obsahuje všechny látky, které jsou nezbytné pro serotogenezi.

Je vhodné Serotogen užívat po vysazení antidepresiv?

Ano. Serotogen je vhodné použít po úplném vysazení konvenčních antidepresiv. Může přitom napomoci ke zmírnění příznaků souvisejících s jejich vysazením.

Může se Serotogen kombinovat s jinými produkty od NEURINU®?

Každý přípravek z řady NEURINU® je určen k řešení specifických obtíží. Kombinaci více produktů NEURINU® doporučujeme pouze pod dohledem zkušeného lékaře.

Jak dlouho se Serotogen může užívat?

Serotogen užívejte alespoň 4 týdny, horní limit není stanoven, můžete jej užívat dlouhodobě.

Jaké interakce Serotogen má?

Serotogen může vyvolat interakce s léky na depresi nebo anxiolitiky na úzkostné stavy. Pokud užíváte tento typ léků, neužívejte Serotogen nebo se o jeho užívání poraďte s lékařem.

Jaké jsou vedlejší účinky Serotogenu?

Dosud nejsou známy žádné negativní nežádoucí účinky Serotogenu.

Serotogen a jeho dávkování?

Serotogen se užívá dvakrát denně, ráno a večer – zapít jednu tobolku sklenicí nealkoholického nápoje. Užívejte nejlépe s jídlem.

Může se Serotogen kombinovat s alkoholem?

Srotogen neinteraguje s alkoholem, to však neznamená, že je vhodné jeho nadměrné užívání v souběhu s užíváním Serotogenu.

Jaké jsou kontraindikace pro užívání Serotogenu?

Serotogen dosud nemá žádné známé kontraindikace při jeho užívání.

Pro koho je Serotogen určen?

Je určen pro lidi, kteří chtějí mít dobrou náladu, být plní životní energie, motivace a užívat si svého života naplno.

Co když si zapomenu vzít plánovanou dávku Serotogenu?

V případě, že zapomenete Serotogen užít, pokračujte v užívání nejbližší dávky podle plánu. Neužívejte více tobolek najednou. Dbejte na to, abyste Serotogen užívali pravidelně bez vynechání. To by mohlo oslabit jeho účinek.

Jaký je názor zákazníků
na Serotogen

Markéta 42let

Produkt: Serotogen

Na vyzkoušení Serotogenu jsem se těšila, byla jsem avšak dost skeptická. Po necelých 14dnech užívání musím říci, ze cítím opět štěstí v každodenním životě, které se mi stejně jako v předchozích letech s příchodem jara rychle vytratilo, najednou bylo pro mou hlavu velmi náročné vykonávat běžné činnosti, komunikovat s okolím, doslova hledat slova…Dnes jsem tu zpět ve svém těle s energií jakou miluji a potřebuji k tomu abych byla „svá“. Bez přehánění hodnotim,že mě Serotogen zachránil před antidepresivy. Děkuji za něj.

Ingrid 23l.

Produkt: Serotogen

Po vyzkoušení Serotogenu musím uznat jeho pozitivní účinky. Mám mnohem lepší náladu a cítím se výborně.

 • lepší nálada
 • Skleněné balení se snadno rozbije, jinak asi nic

Monika 35l.

Produkt: Serotogen

Serotogen používám zatím jen pár dní, ale mám pocit, že účinkuje, z čehož se mi opravdu ulevilo. Doufám, že se účinky budou časem jen zlepšovat.

 • začíná účinkovat
 • cítím úlevu
 • zatím nemám nic proti

Míša 24l.

Produkt: Serotogen

Odkdy mě vyhodili z vysoké, trpím depresivními stavy. Antidepresiva bych se brát nikdy neodvážila, i když mi je můj psychiatr několikrát předepsal. Bojím se jejich vedlejších účinků. Vyzkoušela jsem však NEURINU Serotogen, protože je přírodní. Každým dnem si život užívám víc a víc.

 • Účinek je citelný
 • Přirozený mechanismus účinku
 • Zatím nevím o negativech
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
floating-leaf
floating-leaf

Vysoká
kvalita a zodpovědnost

download-image

Certifikát SEROTOGEN – mikrobiologie a těžké kovy

download-image

Certifikát produktů NEURINU® – plísňové a houbové toxiny

výroba

To nejlepší, co lze vyrobit

Při vývoji našeho přípravku NEURINU® Serotogen jsme se zaměřili na to, abychom vám přinesli ten nejlepší produkt, který lze vyrobit pomocí nejmodernějších technologií. Každá kapsle je doslova napumpována maximem účinných látek. Navíc nepoužíváme žádné zbytečné balastní přísady, jako jsou barviva a pojiva. Tím maximalizujeme přínos pro vaše zdraví a pohodu.

vegan

Vhodné pro vegany

Abychom vyšli vstříc lidem se speciálními stravovacími návyky, jako jsou vegetariáni a vegani, nepoužili jsme při výrobě Super Ashwagandhy žádné živočišné ingredience. Dokonce i kapsle je vyrobena z celulózy, namísto běžné vepřové želatiny.

neurinu ekoprodukt

Řekli jsme rázně ne plastem

Plastům jsme řekli jasné ne. Obal Super Ashwagandhy je vyroben z opakovaně použitelného a snadno recyklovatelného skla, které je chemicky neutrální a nekontaminuje obsah ani při delším skladování. Uzávěr je kovový, a pokud skončí na skládce, do roka se rozloží na oxid železitý, což je přírodě vlastní látka (rez). Těmito malými kroky bychom rádi přispěli k ochraně přírody a snížení množství plastového odpadu v životním prostředí. 

ministerstvo

Sme pod kontrolou

Všechny naše produkty jsou pod dohledem orgánu pro ochranu veřejného zdraví a jsou přísně testovány na nepřítomnost chemických a biologických kontaminantů. Můžete si být jisti, že dostáváte jen to nejlepší.

Další produkty
které by vás mohly zajímat

Calmgen

Calmgen

Doplněk stravy podporující snížení úzkosti a stresu

NEURINU® Calmgen je speciálně vyvinut tak, aby pomáhal tlumit akutní ale i dlouhotrvající stres a úzkostné stavy. Calmgen obsahuje koncentrované přírodní aminokyseliny extrakty a minerály, zklidňující centrální nervovou soustavu.

Cena od 640,00 
Melatogen

Melatogen

Doplněk stravy pro hluboký a osvěžující spánek

Po doplňku stravy NEURINU® Melatogen sáhněte tehdy, chcete-li usínat rychle, spát tvrdě a probouzet se s pocitem dokonalého odpočinutí. Serotogen obsahuje přírodní účinné látky, které dokážou účinné zkvalitnit lidský spánek.

Cena od 590,00